Na podlagi Odloka o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in visokošolskih zavodih, sprejetega 23.10.2020 (Uradni list RS, št. 152/20) in 32. člena Statuta Občine Gornji Petrovci (Uradni list RS, št. 101/06) župan Občine Gornji Petrovci izdajam sledeči

S K L E P

o določitvi izjem od zaprtja vrtcev

1. člen

Vrtec Jurček pri OŠ Gornji Petrovci se določi kot izjema od zaprțja vrtcev in ostaja odprt tudi po 02.11.2020.

1. člen

Delovanje Vrtca Jurček pri OŠ Gornji Petrovci se organizira v minimalnem obsegu za zagotovitev varstva otrok staršev, ki nujno potrebujejo varstvo otrok.

1. člen

Do nujnega varstva otrok so upravičeni starši, ki delajo pri delodajalcih, ki opravljajo dela, ki so pomembna za delovanje družbe in države in jim delodajalec v času zaprtja vrtcev zaradi začasne prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, ne more omogoči dela na daljavo.

1. člen

Pri odločanju o izjemah je potrebno upoštevati trenutno epidemiološko stanje v občini in dosedanje epidemiološko stanje v vrtcu, prav tako pa tudi vse predvidene ukrepe za preprečevanje širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2, ki jih je izdal Nacionalni inštitut za javno zdravje.

1. člen

Ta sklep se objavi na spletni strani Občine Gornji Petrovci in OŠ Gornji Petrovci ter začne veljati 02.11.2020.

Številka: 007-0001/2020-24
Datum: 30.10.2020