EKO vrtec

Vrtec je vključen v mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju skozi vzgojno izobraževalni program. V vseh oddelkih vrtca razvijamo odgovoren odnos do okolja, narave, zdravja in bivanja nasploh. Otroci se seznanijo s prvimi koraki pravilnega ločevanja odpadkov, varčevanja z energenti, pravilnim in zdravim prehranjevanjem, z gibalnim razvojem in aktivnostmi, ki jim omogočajo dobro počutje. Navdihujemo jih za vrtnarjenje, odkrivanje, raziskovanje in doživljanje narave v bližnji in daljni okolici vrtca. Pri vseh aktivnostih upoštevamo pedagoško psihološki vidik – kar pomeni, da spoštujemo razvojno in starostno stopnjo otrok.

EKO VRTEC 2022/23