Joga? Tabu ali pa tudi ne J Je ena izmed oblik gibanja. Potreba po gibanju pa je primarna potreba otrok. Joga vpliva na cel organizem in je glede na prilagojenost primerna za vse starostne skupine. Ustreza različnim gibalnim sposobnostim otrok. Povečuje moč in gibljivost telesa, povečuje zmožnost osredotočenja ipd.

Najpomembneje pa je, da je joga nekaj v čemer otroci uživajo in se sproščajo.

Tako v 2. skupini večkrat izvajamo jogo. Tokrat smo se odpravili v čarobni zimski gozd. Najprej pa smo spodbujali oblake, da nam pošljejo kaj snega, ker smo si ga res zelo želeli. Ampak….ga ni bilo od nikoder.

Palček pa nas je potem popeljal po čarobnem zimskem gozdu, kjer smo iskali čarobnega konjička – samoroga. Na koncu nam je uspelo. Vsi zadovoljni smo na koncu popili »vročo čokolado« ter se prepustili čarobnim snežinkam, ki so nas božale. S tem pa smo zaključili z zimo. Nestrpno pričakujemo pust, ki bo zimo »odgnal« in nam prinesel pomlad ter joga aktivnosti na prostem.

Kakšna slikica se najde še v galeriji 2. skupine.

Otroci 2. skupine z vzgojiteljicama Sandro in Vlasto